MUSTAFA ERDURAN ÖDEMİŞ’TE

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran Ödemiş’te esnaf ziyaretlerinde bulundu. Saadet Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Yorucu, Beydağ Belediye Başkan adayı Mustafa Bekar ile birlikte Park Cafe’de vatandaşlarla buluştu.

Saadet Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran şunları söyledi:

“Kıymetli Ödemişli hemşerilerimiz, teşkilat mensuplarımız, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, Mart ayında yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinin şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bir yerel seçime gidiyoruz, adı her ne kadar yerel olsa da adeta merkezi hükümeti seçecekmiş gibi, güzergahı merkezi olan, adeta seçimi merkezi hükümeti belirleyecekmiş gibi olan bir seçim atmosferinden hep birlikte geçiyoruz.

Elbette ki ilçe adaylarımızın, Büyükşehir adaylarımızın projeleri var. Bu projeler burada uzun uzun konuşulabilir. Ancak proje varsa bu projenin altındaki dert kaynağının sebeplerinin araştırılması lazım. Araştırılmış mı elbette ki araştırılmış. İzmir’in trafik sorunu, ulaşım sorunu, otopark, altyapı sorunu, her ne kadar İzmir merkezli bir sorun olmuşsa da İzmir’in 30 ilçesinin genel sorunlarının başlık konularıdır. Tek tek bu konular hakkında sizlere projeleri anlatıp vaktinizi almak istemiyorum ancak bu projeleri yapacağım demek ayrı bir şey hayata geçirip topluma sunmak ayrı bir şey. Büyükşehir adayları çıkıyor, İzmir’in trafik sorunu var, sanki İzmirli bunu bilmiyordu siz keşfettiniz. İzmir’in trafik, alt yapı sorunu var, bunları çözeceklermiş. Sanki bu sıkıntılarla alakalı ülkenin akademisyenleri, mimarları, mühendisleri çözüm üretmemişler, Edison’un ampulü yeni bulmuş olduğu gibi bu sorunlara yeni çözüm üretmişler gibi piyasaya çıkıyorlar. Her sorunla alakalı akademisyenlerin, mimarların, mühendislerin çözüm önerileri rafta bekliyor. Peki ne gerekli, bu sorunları çözecek yiğitler, delikanlıları, kimi bekliyor Beydağ’da Mustafaları, Ödemiş’te, İzmir’de Mustafaları bekliyor. Yine Mustafalara ihtiyaç var. Bu sorunları çözmek yürek, sevda meselesi.

22 yıllık kutuplaşmaktan kurtulmak mecburiyetindeyiz. Halk iki siyasi partiden de bıktık diyorlar. Merkezi hükümette AK Parti’den, yerel yönetimde CHP’den bıktık diyor insanlar. Hiçbir kimsenin 85 milyon insanımızı iki siyasi partinin kıskacına almaya hakkı yok. İnsanımızın ne AKP’ye ne CHP’ye ihtiyacı var. Dolayısıyla seçimlerin hayırlara vesile olmasını temenni ederken hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.”

Saadet Partisi Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Yorucu şu ifadeleri kullandı:

“Değişen ve gelişen dünya konjektörüne uygun günlük pragmatik çözümler üretmek yerine, bu günü ve yarını öncelleyen projelerimizle karşınızdayız. Bilindiği üzere covid 19 sonrası dünya ekonomik ve sosyo kültürel alışkanlıklarımızda değişiklikler meydana geldi. Öyle ki tüketim tercihlerimiz, tamamen işte getir, götür, yemek sepeti, trendyol gibi dijital çağa ayak uydurma tarzında depreminde etkisi ile köyler, müstakil evler hobi bahçelerine taleplerin arttığını gözlemlemekteyiz. Bu perspektiften baktığımızda Ödemiş’in mevcut imar planlarının 1985 yılında revize edildikten sonra aradan geçen 39 yılsonunda 18 uygulamasının hala yapılamamış olması gerek, sanayi üretim yerlerinin belirlenememesi ve kentsel dönüşüm uygulamasının sadece otopark paralarının belediyeye aktarılması sonucu en az 50 yıllık Ödemiş’in otopark sorununu da beraberinde getirmiştir. Çözüm önerimiz bu noktada mevcut nazım imar planlarının tekrardan gözden geçirilerek başta sit bölgelerinin yeniden ele alınması ada bazında park alanlarında otopark sorununun acilen çözüme kavuşturulması ve yeni açılacak imar alanlarında belediyenin ve halkın çıkarlarının ön planda tutularak en düşük parselasyon işleminin, en az 2,000 m2 olarak düzenlenmesi şeklinde olacaktır. bu sayede belediye masrafları aşağıya çekilecek ayrıca yeşil alanlar artacağından otopark sorunu da yaşanmayacaktır. Dünya ve Türkiye’deki küresel ısınma tehdidi sonucu ödemiş ve havalisinin 20-25 yıl sonra su rezervlerimiz kuruma tehlikesi altındadır. Acil damlama ve sulama tedbirleri alınarak tarım politikalarında bilinçli su tüketimi ve israfın önüne geçilmesi stratejilerimizi hayata geçirmeliyiz. yöresel üretimde bulunduğumuz tarım ürünlerimizin, tazeliğini ve parasal değerini koruyabilmesi için soğuk hava depolarının kurulması çiftçilerimizin alın teri ve emeğinin heba edilmesinin önüne geçecektir.

Kurulacak olan dijital ve interaktif belediyecilik anlayışına bağlı olarak pazarlama hususunda da üretilen ürünlerimizi değerlendirilmiş olacağız. Kültürel mirasımız olan başta Birgi, Gölcük, Bozdağ, Bademli ve diğer beldelerimiz gerekli tanıtım ve medya desteği ile turizm başkentleri olarak gerek yerel gerekse ulusal turizmimizin lokomotif gelir kaynakları oluşturmasına öncülük edeceğiz. Bunun için bu beldelerdeki atıl kalan hizmet binalarını kullanacağız.

Son olarak geleceğimizin teminatı gençlerimiz için eğitim ve öğrenimlerinde hem maddi hemde manevi desteklerimizi devam ettireceğiz. Selam ve dua ile.”

 

Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MUSTAFA ERDURAN ÖDEMİŞ’TE

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Tire ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin