EFSANE BAŞKAN KOCAOĞLU’NDAN BEYDAĞ ÇIKARMASI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsane Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in Beydağ ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi Beydağ Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Açılışa Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, CHP Beydağ İlçe Başkanı Özlem Kaynak, CHP Beydağ Belediye Başkan adayı Şakir Başaran, CHP Kadın Kolları, Gençlik Kolları, eski Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ve Muhsin Pulcu, Kiraz eski Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, CHP Milletvekili aday adayı Hamdi Halis, CHP 2. Bölge Milletvekili aday adayı Mustafa Ali Fırtına, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, muhtarlar ve muhtar adayları ve Beydağlı vatandaşlar katıldı.

Açılıştan önce Aziz Kocaoğlu şu ifadeleri kullandı:

BÜTÜN HEMŞERİLERİMİ ÇOK ÖZLEDİM

“Sevgili Beydağlı hemşerilerim, önce bu güzel karşılama için hepinize tek tek teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun. Ben de 5 yıldır tüm ilçelerimizi, hemşerilerimizi özlüyordum. Ama 2019 yılında bıraktıktan sonra pek ortalığa çıkmamaya, yeni başkanlarımızın hizmet etmeleri için ve kıyaslama imkanı bırakmamak için  bilinçli olarak doğru dürüst hiçbir yere gitmedim. Ama 30 ilçemizi de özlediğim bir gerçek. Genel seçimlerde çalıştık şimdi de 31 Mart 2024 yerel seçimlerde ipi göğüslemek için çalışacağız. Rahmetli Başkanımız Ahmet Piriştina’dan, nur içinde yatsın, görevi devraldım ve 15 sene sürdürdüm. Sonra Tunç Başkanımız aldı, şimdi Cemil Başkan sürdürecek.

EN BÜYÜK GÖREVİM BAYRAĞI CHP’Lİ BİR BAŞKANA DEVRETMEKTİ, ONU BAŞARDIM

Görev yaptığım 15 sene içerisinde birçok işe başarıyla kazandırdığımız değerlerin yanında en büyük görevimin beni yine Belediye Başkanı yapan CHP’li bir Belediye Başkanı’na bayrağı teslim etmektir, onu başardım. Vasfi Başkanımız 10 sene görev yaptı, beraber çalıştık. Şimdi Şakir Başkanımız görevi devralacak. Bunlar ulvi görevler, Milletvekili, Belediye Başkanı, İlçe Başkanlığı, Meclis üyeliği. Vatana, beldeye, ilçeye, ülkeye hizmet etmek için bir vesile.

YERELDEN KALKINMA VE BELEDİYECİLİK CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN İŞİDİR

Belediye Başkanlığımda, Türkiye belediyeciliğine getirdiğim bir tek yenilik var. Yerelden kalkınma, yani Belediye Başkanı sadece yolunu,suyunu, otobüsünü yapmayacak, onları tabii ki yapacak ama kentin kalkınmasını, kentlerin kalkınmasını, çiftçinin, hayvancının, hizmet sektörünün  ve sanayicinin kalkınması için de projeler yapacak, yol haritaları belirleyecek ve kalkındıracak. Benim diğer belediyelerden farkım 15 sene uyguladığım yerelden kalkınma projelerim. Ve şu anda bütün Belediye Başkanlarımız, kimisi samimiyetle kimisi moda diye veyahut öyle görünmek için bu işi yapıyorlar ama yerelden kalkınma, belediyecilik, CHP’nin işidir.

Uzun müddet İstanbul ve Ankara’yı iktidar partisi yönetti. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş 4,5 senede toparladı elini yüzünü, İstanbul ve Ankara’nın. Belediye işi ayrı bir iştir. Sürekli çalışmak, üretmek, gecesinde gündüzünde, hastalığında sağlında hemşerisinin yanında olmak, onlara kol kanat germektir, tasayı da sevinci de onlarla beraber paylaşmaktır. Belediye Başkanı hem yaptığı işle hem duruşuyla iz bırakır. İzmir’de köylerde unutulmayan en güçlü adam Kazım Dirik’tir. Bugün köylerde, çeşmenin, okulun mimarı Kazım Dirik’tir. Bu köyle bu dağlar herkesi unutmuştur ama Kazım Dirik’i unutmamıştır. Çünkü yaptıkları ile iz bırakmıştır. İnşallah biz de onun kadar olmasa da bu kentin tarihine geçer ve adımızı hoş bir seda ile anarlar. Tek dileğimiz, tek isteğimiz bu.

GELİR ADALETSİZLİĞİ DÜŞTÜKÇE DİKTATÖRLÜK ARTAR

Dünyada siyaset bozuldu. Çünkü gelir dağılımı bozuldu. Çünkü paradan pay alanlar katlana katlana zenginleşirken sabit gelirli üretici, köylü, hayvancı gelirden daha az pay aldı, mağdur duruma düştü ve hepimizin durumu bozuldu. Gelir düştükçe, adaletsizlik çoğaldıkça diktatörlük artar. Amerika’da da artar, Fransa’da da artar her yerde artar. Bugün de artıyor, Türkiye’de de artıyor. Niye, sokağa çıkmasın, hakkını aramasın, protesto yapmasın ve despotizm ile ülkeyi idare edelim. Ben 15 sene Belediye Başkanlığı yaptım bir kişiye dava açmadım.

Cumhuriyet Halk Partisi tam 100 yıllık bir çınardır. CHP’nin bir mensubu olmak çok büyük bir ayrıcalıktır, zenginliktir. Bu seçimde de CHP’nin yerel iktidarı umuyoruz ve diliyoruz ki artacaktır ve CHP’nin genel iktidarı, yerelde ki başarılardan, projelerden geçecektir, geçmiştir. Ahmet Piriştina bayrağı aldı yüzde 47 ile seçildi, ben yüzde 56 ile, Tunç Soyer 58 ile seçildi. Bayrak devamlı yukarıya çıktı. Umuyorum şimdi de hem Beydağ’da hem 30 ilçemizde hem de Büyükşehir’de oylarımızı artırarak İzmir’de iktidarımızı sürdüreceğiz. Çalışacağız, dargınlık olur, kırgınlık olur bunlar geçti, birlik beraberlik içerisinde biz iktidarımızı sürdürmek zorundayız. Zaten Beydağ insanının sakinliği, dürüstlüğü, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığı hepimizin gurur duyduğu bir ilçemizdir.

Oyu alınmayacak insan yoktur, yeter ki o adama kiminle gideceğini, kimi göndereceğini bil. Her insanın sözünden çıkamayacağı, vefa borcu olan mutlaka bir insan vardır. O insanı bulup göndermektir. Bu çalışmaları yapabildiğimiz müddetçe başarı artarak devam edecektir.

SANDIKTA VATANDAŞIN OYUNA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Değerli arkadaşlar, çok seçim geçirdim. Devir artık değişti, siyasette her türlü prim oluyor, trafoya kediler giriyor. Şu anda uyguladığımız seçim sistemimizin bir tek kontrolü vardır. Her sandıkta ıslak imzayı almak. Islak imzadan başka ispat vesikası yoktur. Evin senin olduğunu gösteren tapu ne ise aldığın oyu da gösteren ıslak imzalı sonuç tutanağıdır. O sonuç tutanağını almazsak herhangi bir kötü niyette ki olmamış bir şey değildir ve olması da kuvvetle muhtemeldir. Islak imzayı alıp sonuçları belirledikten sonra bu seçimin sonucunu garanti edebiliriz. Oy almak vatandaşın hemşerilerimizin oy vermesi ayrı şey, bizim CHP örgütü olarak oyumuza sahip çıkmak başka bir şey. Bize de bu görev düşüyor.

Burada ki beraberlikten ve kalabalıktan dolayı  çok memnun oldum. Beydağ’dan çok memnun oldum, hayırlı uğurlu olsun. Şimdiden Şakir Başkanımızı tebrik ediyorum, başarılı bir 5 yıl geçirmesini diliyorum. Hepinize sağlıklar esenlikler diliyorum.

İzmir Cumhuriyetin, Atatürk’ün kalesidir ve kalesi olmaya devam edecektir.

 

CHP Beydağ Belediye Başkan adayı Şakir Başaran şu ifadeleri kullandı:

“Varlığından büyük bir onur duyduğumuz, Türkiye’de belediyeciliğin mimarı olan “İyi ki böyle bir büyüğümüz var” dedirten onunla aynı siyasi partide bulunmanın şerefine nail olduğum değerli efsane başkanımız AZİZ KOCAOĞLU, Kadın Kolları Başkanım, Gençlik Kolları Başkanım, Eski Belediye başkanlarımızdan Muhsin Pulcu, Vasfi Şentürk ve mevcut Belediye Başkanımız Feridun Yılmazlar eski Ödemiş İlçe Başkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili aday adayı Hamdi Halis, Cumhuriyet Halk Partisi 2. Bölge Milletvekili aday adayı gazeteci,yazar ,televizyon programcısı Mustafa Ali Fırtına, değerli muhtarlarımız ve muhtar adaylarımız,Sivil Toplum Kuruluşlarımızın başkanları ve aynı topraklarda birlikte yaşamaktan onur duyduğum siz değerli Beydağlılar hepiniz hoş geldiniz.

Dörtnala gelip uzak Asya’dan

Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket bizim. Bu memleket bizim. Bu memleket bizim.

Gençliğimizden aldığımız enerjiyle sizlerin huzurunda bu memleketi yönetmek için, ekmeğimizi adaletle paylaşmak için, ilçemin kaynaklarını adil bir şekilde kullanmak için, şeffaf ve hesap verebilir bir belediye yönetimi için karşınızdayım.

Milli mücadelenin İlk adımının atıldığı ve son noktasının konulduğu güzel İzmir’imizin güzel Beydağ’ı. Çıktığımız bu yol gelecek güzel günlerin ilk adımıdır. Bu yolda ki en büyük sermayemiz samimiyetimiz ve dürüstlüğümüzdür. Ben bu yolda yürürken asla ve asla ayrıştırıcı değil, ilçemizin her bir bireyini birleştiren ve kucaklayan bir duruş sergileyeceğim.

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk milli mücadele yoluna çıktığında ayrıştırmaktan değil birleştirmekten yanaydı. Bu yol bir ulusun kaderini tayin etti. Ben ve ekip arkadaşlarım da bu yolu izlemek, siz değerli Beydağlılara onurla hizmet etmek için buradayız.

İlçemizin dokusunu bozmadan, sosyal ve kültürel değerleri destekleyen projelerle, katma değeri yüksek ürünlerimizin değerine değer katan, girişimci iş insanlarımızın önünü açıp yeni yol haritaları belirleyen bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz.

 

Biz Beydağ’da gözlerinin içi gülen özgür kadınlar, geleceğe umutla bakan gençler ve yarınımız olan çocuklarımız için hep beraber varız ve var olmaya devam edeceğiz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha güzel bir Beydağ sözü veriyorum. Gençlerimizin asla karamsarlığa kapılmadığı, huzur içinde yaşadığı bir Beydağ sözü veriyorum.

Biz Beydağlılar domatese “domat”,buğdaya “buydey”, patlıcana “badilcan” ,patatese “kompir” deriz. Bu güzel kültürümüzü yüzyıllardır yaşatıyoruz. Bir yüzyıl daha yaşatmaya devam edeceğiz.

Kültürümüzden aldığımız bu saf ve temiz güç geleceğimizi aydınlatacaktır.

Biz Beydağlılar çalışkan ve üretken bir toplumuz. Çalışmayı sever alın terinin kıymetini biliriz. Helal kazancın ne demek olduğunu biz biliriz.

Biz memleketimizin doğasına aşığız. Biz memleketimizin bereketli topraklarına aşığız. Biz memleketimizin güzel insanlarına aşığız. Biz ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e aşığız. Çünkü biz Beydağlıyız.

Beydağ aşkıyla Belediye Başkanlığı görevini yürüten,partimizin bayrağını belediyede onurla temsil eden Sayın Vasfi Şentürk ve Sayın Feridun Yılmazlar başkanlarıma bizlere vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. Onların büyütüp yeşerttiği fidanı koruyacağımıza ve yeni fidanlar yetiştireceğimize söz veriyoruz.

Sevgili Beydağlılar bu gün burada ilçe binamızda seçim koordinasyon merkezimizi açıyoruz. Bu süreçte hedefimiz sıkmadığımız el dokunmadığımız kalp bırakmamak. Seçimi hep biz KAZANACAĞIZ.KAZANACAĞIZ.KAZANACAĞIZ.”

Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EFSANE BAŞKAN KOCAOĞLU’NDAN BEYDAĞ ÇIKARMASI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Yeni Tire ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin